קורסי בישול - תדמור

  TBWA\DIGITAL
פרופיל תדמור קורסי בישול

תדמור הערה חשובה: תוכן דף זה עודכן לאחרונה בתאריך 26 בספטמבר 2011. המידע לא עודכן מאז.

קורסי בישול, כמו גם סדנאות בישול, הפכו חלק מחיי הפנאי בישראל. שנות התשעים בישראל שינו את תרבות האכילה לחלוטין, כאשר מסעדות איכותיות הקפיצו את מטבח הגורמה הישראלי לגבהים חדשים. יותר ויותר אנשים החלו להנות ממעדנים איכותיים במסעדות שאיכותם השתפרה בהדרגה.

העלייה ההדרגתית באיכות המסעדות בישראל יצרה ביקוש גדול לשפים, טבחים מקצועיים, מנהלי מסעדות וכמובן מומחי בישול. קורסי בישול הפכו מצרך פופולרי, גם לחובבים וגם למקצוענים. אם בשנות השמונים קורס בישול נחשב שירות למתי-מעט, כיום מדובר בחוויה נפוצה, גם בתור מתנה וגם כתחביב ארוך-טווח. בית הספר "תדמור", המזוהה יותר מכל עם לימודי מלונאות, מספק שירות מקיף לענף התיירות, המסעדנות והמלונאות בישראל.

חשוב לדעת, כי קורסי בישול ניתנים במגוון רמות ושיטות. מספר רב של קורסי בישול מתאים לאלו המעוניינים להפוך את התחביב הביתי שלהם, למקצוע מכניס. להבדיל מטבחים מקצועיים העוברים מסלול לימודים ארוך כדי להשיג מקצוע לכל החיים, קורסי בישול אחרים מציעים תוכנית לימודים קצרה יותר, כזאת שמתאימה לאנשים עובדים בתור "מסלול צדדי", אחרי שעות העבודה הרגילות.קיימים לפחות שלושה סוגים של קורסי בישול ב"תדמור"

בישול למסעדות הכשרת טבחים לענף המסעדות, עיצוב צלחות אישיות, מבוא לעולם הגסטרונומיה, שיטות בישול שונות, התמחות בכל סוגי המנות ועוד. קיימים גם קורסי בישול אחרים, הפונים לקהל-יעד אחר.

יסודות אומנות הבישול

קורס בישול זה מאפשר לתלמיד להיכנס אל עולם הגסטרונומיה, ולא בהכרח כמקצוע לכל החיים. למה "אומנות הבישול" ולא "אמנות הבישול"? מפני שבישול הוא אומנות (מיומנות מקצועית), ולא אמנות (להבדיל מפיסול או ציור). איך להכין מרקים טובים, רטבים מצויינים, תוספות מעניינות, מנות עיקריות מושלמות? קורס יסודות אומנות הבישול מספק את התשובה.

אומנות הבישול הוא קורס בישול עבור טבחים הפונים דרך שירות התעסוקה, ואורכו 40 שבועות. זהו קורס טבחות מקצועי לכל דבר ועניין, המאפשר לכל מי שרוצה להיות טבח מקצועי ללמוד את המקצוע בצורה רשמית ומסודרת. אלפי טבחים כבר עברו דרך "תדמור" כדי להשיג לעצמם מקצוע, כי לימודי טבחות זה העסק של תדמור, שהוקם כחברה ממשלתית, מאז 1962.

לימודי קונדיטאות קורסי קונדיטוריה בבי"ס תדמור מועברים בשלושה סוגים - מגדנאות מורחבת, קורס (350 שעות לימוד) המקיף את כל תחומי הקונדיטוריה, ומהווה לא רק קורס אפיה מקצועי (מתאים למחפשי סדנאות אפיה), אלא קורס מקצועי לאלו המעוניינים להיות קונדיטורים מקצועיים, לפתוח או לנהל קונידטוריה, ולהיכנס בצורה טובה אל עסקי הקונדיטוריות בישראל.


קורס אפייה מקיף פחות (180 שעות לימוד), יסודי יותר והפונה לקהל-יעד רחב הרבה יותר הוא יסודות המגדנאות, שהוא למעשה קורס אפייה בסיסי המתאים לציבור רחב של אופים ביתיים, המעוניינים לשפר את כישורי האפייה שלהם בצורה מסודרת. רבים מתייחסים אל קורס זה בתור סדנת אפייה לכל דבר ועניין. בקורס קונדיטוריה בסיסי זה ניתן ללמוד על חומרי אפיה שונים, ציוד אפיה מגוון, בצקים והכנתם, סדנת טורטים, סדנה חלבית, איך לאפות לחמים או לחמניות, כיצד לאפות ציפויי שוקולד, עיצובי אפיה, היגיינה במטבח ועוד. אחרי קורס אפייה כזה, לא צריך להיות יפה בשביל להיות אופה, למרות שזה לא מזיק בכלל. :-)


קורס קונדיטאות מקצועי דרך משרד התעסוקה מכשיר אנשי מקצוע בתחום הקונדיטאות, לעבודה בכל בתי המלון, קונידטוריות ועסקים לייצור דברי מאפה. קורס זה נמשך 32 שבועות. כדי ללמוד אותו יש לקבל הפנייה דרך שירות התעסוקה בישראל.


קישורים מומלצים במיוחד בתחום לימודי מלונאות, בישול, אפייה, טבחות: לימודי מלונאות | מנהל מזון ומשקאות | קורס בישול למסעדה | קורס בישול יסודי | קורס טבחות | קורס קונידטוריה | קורס אפייה | קורס קונדיטורים | קורס הקמת מסעדה | לימודי הפקות אירועים | ניהול שירותי בריאותלמה דווקא תדמור


בית הספר הגדול והוותיק ביותר בישראל בתחום המלונאות והבישול

אלפי בוגרים, המנהלים כיום מסעדות, מלונות ובתי עסק קולינריים בכל העולם

בעל קשרים עם אוניברסיטאות רבות ברחבי העולם, וחבר בהתאחדות בתי הספר למלונאות

מציע קורסי העשרה, תיכון קולינרי, מלון בהרצליה ועוד

מוניטין מוכח - מוסד שאפשר לסמוך עליו

מציע תוכניות לימוד משולבות עם מכללות ואוניברסיטאות לתואר שני ועודיעוץ קולינרי - שירותים לחברות

תדמור מספק גם שירותים לחברות, כגון ייעוץ קולינרי מקצועי. לימודי ניהול מזון ומשקאות מתאימים למעונינים ללמוד במסלול לימודי ניהול בכיר, ולהשתלב בתפקיד בכיר בתעשיית כגון מלונאות, מסעדנות, הסעדה ומזון בישראל ובעולם. לימודי מלונאות במסלול לימודים של "מלונאי בכיר" משלבים תואר אקדמי במכללות שונות, בארץ ובחו"ל. המסלול נמצא בפיקוח אקדמי של המסלול האקדמי - המכללה למינהל. לימודי מלונאות כוללים התנסות מעשית ועבודה במלון בית הספר ובמלון חיצוני.

מנהלי מזון ומשקאות רבים בישראל חבים את הצלחתם לתוכנית הלימודים הקפדנית של בית הספר "תדמור". מלונאים בכירים, כמו גם מנהלי מלונות לא מעטים, החלו את דרכם ב"תדמור".כיצד לבחור
קורסי בישול בצורה נכונה?


מוניטין המוסד - קורסי בישול טובים ניתנים במוסדות בעלי מוניטין, יציבות ותוכנית לימודים מסודרת.

מסה קריטית של עדויות בוגרים - חשוב לשמוע מן הבוגרים כיצד עזרו הלימודים למסלול המקצועי שלהם.

נוכחות בענף - כמה אנשים בענף המסעדנות, המלונאות והבישול בישראל מדברים על קורסי בישול של תדמור, לימודים בתדמור ותוכניות הלימודים של תדמור.

מה אומרים על הארגון בתקשורת - "אין במדינת ישראל בית ספר מקצועי שמשחרר לשוק כוח אדם מקצועי ומיומן, למעט תדמור" (השפית מיקה שרון, בוגרת מצטיינת של המכון הקולינרי הצרפתי בניו-יורק, מייסדת המסעדות מיקה ואודאון, בראיון לעיתון העיר, 10/11/06)מומלץ לקרוא מאמר מצוין על איך בוחרים קורס בישול

מגמות עולמיות - בגלל שיפור חומרי הגלם, הנגישות למידע והעלייה באוכלוסיית העולם, כולל גידול עצום בענף התיירות הבינלאומי, צפויה מגמת התחזקות של מוסדות מלונאות, בתי ספר של מלונאות, מסעדנים ומסעדות.אודות תדמור

בית הספר "תדמור" הוקם בשנת 1962 כחברה ממשלתית, מתוך מדיניות מוצהרת לקדם את ענף התיירות והמלונאות בישראל, על ידי הכשרת עובדים לענף ההארחה וההסעדה - טבחים, שפים, מסעדנים, קונדיטורים, מלונאים, יועצים קולינריים, מפיקי אירועים, מנהלי מזון ומשקאות, מנהלי מלונות, מנהלי הסעדה ועוד. מאז הקמתו של תדמור, הכשיר צוות השפים והמדריכים אלפי בוגרים, שעיצבו את עולם הקולינריה הישראלית, וחלקם המשיך בלימודים גבוהים באירופה, ארה"ב ומקומות נוספים בעולם.TBWA\DIGITAL

כתובת המשרדים: בית רוז, רח' יוסף קארו 18, שכונת מונטיפיורי (על יד עזריאלי) תל-אביב, מיקוד 67014
טל. 03-6259000 | פקס. 03-6259001 | guy@tbwad.com

TBWA\DIGITAL Offices Address:
18 Yosef Karo, Tel Aviv, Israel | Tel: 972-3-6259000 | Fax: 03-6259001 | email: guy@tbwad.com