בית השקעות דיסקונט משכנתאות

  TBWA\DIGITAL
דיסקונט משכנתאות בנק דיסקונט משכנתאות -- לאנשים שלא אוהבים משכנתא

עודכן: דצמבר 2009

בנק דיסקונט למשכנתאות הוא חלק מקבוצת דיסקונט ומבנק דיסקונט, קבוצת הבנקאות השלישית בגודלה בארץ. דיסקונט משכנתאות נוסד ב-1959 כחברה ציבורית הנסחרת בבורסה על ידי קבוצת משקיעים מחו"ל ובנק דיסקונט לישראל בע"מ. ב-2007 הפך דיסקונט משכנתאות חברת-בת, בבעלותו המלאה של בנק דיסקונט.


דיסקונט משכנתאות נהנה מן הסינרגיה הקבוצתית של קבוצת דיסקונט. מנתוני בנק ישראל לסיכום שוק המשכנתאות הישראלי לינואר 2008 עולה כי נתח השוק של בנק דיסקונט, תחת ניהולו של גיורא עופר, עמד על 17.8%. ברבעון הרביעי של 2007 הגיע הבנק לנתח שוק של 15.1%. לשם השוואה, נתח השוק של דיסקונט משכנתאות עמד במחצית הראשונה של 2007 על 6.2%.


דיסקונט משכנתאות קמפיין "משכנתא מסובסדת" של בנק דיסקונט עם מודי בר-און הצליח מעבר למשוער: נתח השוק של דיסקונט משכנתאות גדל פי שלושה (!) תוך שלושה חודשים בלבד. היקף שוק משכנתאות ישראל נאמד בכ-135 מיליארד שקל.


בנק דיסקונט משכנתאות מעניק ביותר מ-60 סניפי הבנק שירות אישי, מותאם ספציפית לצרכי כל לקוח ולקוחה בצד היותו יעיל ומהיר.


המסר שנבחר לפני כמה שנים על ידי צוות הבנק הוא "בנק דיסקונט למשכנתאות - לאנשים שלא אוהבים משכנתא". הבנק מודע לעובדה כי תהליך המשכנתא נתפס לעתים בתור ארוך, קשה ומעיק. לכן לקח על עצמו דיסקונט משכנתאות להפוך תהליך זה לחוויה קלה, חיובית ואישית - כי רק אנשים שלא אוהבים לקחת משכנתא (כמו בנקים למשכנתאות) מבינים את צרכי הלקוחות ומתאימים להם את המשכנתא הטובה ביותר להם.


הבנק גם מבין ומזדהה עם העובדה כי לקיחת משכנתא הנה בדרך כלל ההתחייבות הכספית הגדולה ביותר אשר אנשים לוקחים על עצמם בימי חייהם.


יועצי משכנתאות של בנק דיסקונט למשכנתאות הנם בעלי ניסיון בזיהוי צרכי הלקוח המתפתחים - בהם יכולות ההחזר הכספי, שינויים בחיים וכיו"ב, ובתוך כך התאמה וזיהוי התנאים הטובים ביותר בהקשר של סוג הריבית, תקופת ההלוואה, אחוז המימון וכיו"ב - וכך יעזרו ללקוחות לתפור חבילת מסלולים ייחודית על פי הצרכים האישיים שלכם.


בנק דיסקונט למשכנתאות מעניק מגוון רחב של הלוואות:
 • משכנתא לקניית או בניית בית

 • משכנתא לקניית או בניית נכס מסחרי, לרבות חנויות ומשרדים

 • הלוואות לכל מטרה, על ידי משכון של נכס מגורים קיים

 • הלוואות לקבלני בניין ולליווי פיננסי של פרויקטים הנמצאים בבניה

 • שירותים מתמחים כגון שירות ללקוחות חוץ, ורכישות המבוצעות על ידי קבוצות יחידים

 • פריסת משכנתא לתקופה של עשרות שנים

 • שיעורי מימון של עד 100% עם נכס נוסף לביטחון, עד 95% מערך רכישת הנכס באמצעות חברת EMI

 • משכנתאות עם תנאי תשלום מגוונים vתלויים בהכנסות העתידיות של הלקוח, כולל הגדלה והפחתה הדרגתית של התשלום
מדריך משכנתא - דיסקונט משכנתאות אתר דיסקונט משכנתאות ממוקד בצרכי הלקוח: מדריך משכנתא מפשט את התהליך ומסביר בשפה מסודרת, הגיונית ופשוטה את המונחים החשובים, לפי סדר הופעתם במציאות של ציבור לוקחי המשכנתאות. מילון מונחי משכנתא עוזר להבדיל בין הלוואת בלון ובין הלוואת מקום, ריבית גרייס או ריבית פיגורים, היטל השבחה או מס שבח, לוח תשלומים או לוח שפיצר.


כבר בעמוד השער של אתר דיסקונט משכנתאות, ברור כי העולם מתחלק לשני סוגים: אלו שיש להם משכנתא, ואלו שאין להם עדיין משכנתא. אלו שיש להם משכנתא, בוחרים מבין שלוש אפשרויות:
1) רכישת בית או בניית בית;
2) רכישת נכס נדל"ן מסחרי או עסקי;
3) הלוואה לכל מטרה - מימון לעסק, חתונה, נסיעה לחו"ל, קנית רכב חדש ועוד.

כמובן שהבנק גם מעניק מענה לבעלי משכנתא, בנושאים כגון יתרת הלוואה, נתוני לוח תשלומים, מועדי חיוב ריבית, בקשה לשינוי בתנאי ההלוואה, בקשות לשינוי נתונים דוגמת החלפת כתובת דואר, שינוי חשבון לחיוב, פירעון מוקדם, שחרור שיעבוד נכס, הנפקת שטרי משכנתא לצורך רישום בלשכת המקרקעין (טאבו), הסדרי תשלום של הלוואות בפיגור, ועוד.


גולשים רבים נעזרים במחשבון משכנתא כדי להשוות בין כדאיות מסלולי הלוואה, ולהחליט באיזה סוג של הלוואה לבחור. בעלי משכנתא נעזרים במחשבוני משכנתא כדי לבדוק את התשלום החודשי על המשכנתא (מחשבון תשלומי משכנתא), חישוב היקף זכאות להלוואה בעזרת מחשבון זכאות, מחשבון גרייס - ומחשבון יכולת רכישה המציע חישוב ערך דירה מירבי שביכולתכם לקנות, בהתחשב בנתוני גובה בנתוני ריבית ומצב שער הדולר. חישוב משכנתא באינטרנט יכול להיות יעיל במיוחד למי שאין ברשותו מחשבון פיננסי זמין.


ואם צריך טפסי משכנתא? כיום כבר אין צורך לרוץ לבנק בשביל טפסים, זה ברור. באתר דיסקונט משכנתאות שלל טפסים שימושיים ללוקחי משכנתא: תדריך ללווה (דפי הסבר על הלוואה), רשימת מסמכים הנדרשים להקמת תיק הלוואה / משכנתא, הצהרה בדבר נהנה בחשבון תאגיד, הצהרה בדבר נהנה בחשבון פרטי, אישור רואה חשבון או יועץ מס על הכנסות עצמאי, הוראה לחיוב חשבון (פרטים בדבר הוראת קבע) לצורך שינוי פרטי חשבון בנק בו נגבים תשלומי משכנתא, לוח שפיצר (טבלת עזר לחישוב החזר הלוואה חודשי), ועוד.


מנהלי דיסקונט משכנתאות
 • אתי לנגרמן - מנכ"ל

 • זאב דקל - סמנכ"ל אשראי

 • רוני כתב - סמנכ"ל בכיר, חשב

 • משה הלפרין - סמנכ"ל פיננסי

 • יגאל בורוכובסקי, עו"ד - סמנכ"ל, יועץ משפטי ומזכיר הבנק

 • אלדד זרחיה - סמנכ"ל טכנולוגיות ותפעול

ליצירת קשר עם דיסקונט משכנתאות
לקבלת מידע בטלפון: *2009
או 1-700-702-222

מחלקות השירות של דיסקונט משכנתאות עומדות לשירותכם בטלפון מס' 03-7107333

כתובת (למשלוח מכתבים) - סניף ראשי של דיסקונט משכנתאות: רחוב סמטת בית השואבה 16, תל אביב 65814

אתר בנק דיסקונט למשכנתאות - בנק משכנתאות לאנשים שלא אוהבים משכנתא: mashkanta.discountbank.co.il


TBWA\DIGITAL

כתובת המשרדים: יהושע TBWA, רחוב נירים 1, תל אביב (בית קנדה, קומות 3-4)
טל. 03-6361818 | פקס. 03-636-1800 | info@ytbwa.co.il

TBWA\DIGITAL Offices Address:
Canada House, 1 Nirim Street, Tel Aviv, ISRAEL | Tel: 972-3-636-1818 | Fax: 972-3-636-1800 | email: info@ytbwa.co.il