TBWA\DIGITAL

בית חולים אסותא אשדוד עש סמסון
בית החולים הציבורי אסותא אשדוד - פרופיל ושירותים


עודכן לאחרונה: 23 יולי 2020

אתר  אסותא אשדוד תושבי העיר אשדוד המתינו שנים רבות לבית חולים בעירם. בעוד תושבי הערים הגדולות נהנים מנגישות גבוהה לבתי חולים גדולים, תושבי אשדוד נאלצו לנסוע עד בית החולים "קפלן" ברחובות, "סורוקה" בבאר שבע או "ברזילי" באשקלון, כדי לקבל טיפול רפואי טוב. כל זה הסתיים ב-4 ביוני 2017 - יום ההקמה החגיגי.


מאז שנת 1980, אז נפתח בית החולים "וולפסון" בעיר חולון, לא החליטה מדינת ישראל על הקמת בית חולים ציבורי נוסף. הכנסת חוקקה ב-2002 חוק מיוחד להקמת בית חולים ציבורי באשדוד. חברת אסותא זכתה במכרז להקמת בית החולים בשנת 2011. למרות הקשר בין "אסותא" ובין "מכבי", כל ארבע קופות החולים בישראל מקבלים טיפול בבית החולים: כללית, מאוחדת, לאומית ומכבי.


בשלב ראשון, נפתח בית החולים עם 300 מיטות אישפוז בלבד. התוכנית היא להתרחב בהדרגה ל-450 מיטות ומשם ל-600 מיטות אישפוז עד לחזון הסופי של כ-1,000 מיטות. לצורך הקמתו, גייס "אסותא אשדוד" צוות של כ-1,200 עובדים ורופאים מרחבי הארץ.


מיומו הראשון כלל מגוון מרפאות מתקדמות, ותוך זמן קצר פעלו ב"אסותא אשדוד" גם חדרי לידה וכמובן חדר מיון משוכלל - שנפתח לקהל הרחב ב-7 בנובמבר 2017, אחרי עבודת הכנה מפרכת שנמשכה חמש שנים.


רק מעטים מאזרחי ישראל יודעים כי אשדוד היא למעשה העיר ה-6 בגודלה בישראל. אחרי ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע, ראשון לציון ופתח תקווה - אשדוד היא עיר של 224 אלף תושבים. ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, אומר כי נאבק במשך עשור לפתיחת בית החולים באשדוד.


"אסותא אשדוד" הוא בית חולים ציבורי, ללא מטרות רווח. למרות שהמותג "אסותא" מזוהה עם בתי חולים פרטיים המצטיינים בסטנדרט שירות גבוה אך תמורת תשלום - אסותא אשדוד משרת אוכלוסיה רחבה כחלק מהרפואה הציבורית בישראל.


המערכים והמחלקות של בית החולים - רשימה חלקית: מחלקת כירורגיה כללית, פנימית א', פנימית ב', המערך הקרדיולוגי, מחלקה אורתופדית, מחלקת אורולוגיה, מחלקת טיפול נמרץ, מחלקת ילדים, מחלקת עיניים, מחלקת אף אוזן גרון ראש וצוואר, מערך אונקולוגי, מחלקת נוירולוגיה, יחידת אישפוז יום לילדים וכן מחלקת אישפוז יום כירורגית.


לא רק יולדות באשדוד והסביבה הרגישו מיד את השינוי: גם חולי סרטן באיזור משתמשים בשירותי "אסותא אשדוד" כדי לקבל טיפולי הקרנות חיוניים במכון הרדיותרפיה, ב"מרכז לטיפול קרינתי" בבית החולים החדש. מכשיר סריקה PET-CT חדיש נמצא במרכז הטיפולים האונקולוגיים בבית החולים. גם מכשירי MRI מתקדמים משרתים את המטופלים.


בסוף יוני 2020 שבר "אסותא אשדוד" שיא ישראלי: ניתוח לב בגיל 106. מדובר בתושב אשדוד, אבהרם הבארי, שעבר בהצלחה צנתור לאחר אירוע לבבי, ושוחרר לביתו.


בית החולים הוא למעשה קמפוס בשטח של כ-70 דונם. מבנה אשפוז בן 9 קומות ניצב במרכז הקמפוס, לצד מבנה נפרד בן 7 קומות עבור המכונים והמרפאות. עוד בקמפוס - מעבדות מחקר, פארק ירוק, מגרשי חניה ושטחי מסחר עבור מבקרי בית החולים והעובדים בו.


משבר נגיף הקורונה: 'אסותא אשדוד' הקים מחלקה מיוחדת לטיפול בחולי קורונה (Covid-19), זמן קצר לאחר פרוץ המשבר, בחודש מארס 2020. לדברי מנכ"ל בית החולים, ארז ברנבוים, מחלקת הקורונה טיפלה בכ-80 חולים, חלקם חולים קשים ומונשמים. המחלקה נסגרה זמנית בסוף אפריל תקופה של כחודשיים, אך נפתחה שוב בגל השני של המגיפה, בהוראת משרד הבריאות. ב-22 ביולי (2020) דיווח בית החולים על 18 מאושפזי קורונה, מתוכם 12 במצב קשה.


כדי להקל על יולדות בכניסה לבית החולים בזמן הקורונה, חנך בית החולים את "המסלול הוורוד ליולדות": שער כניסה נפרד, כביש גישה נפרד וגם חניה שמורה ליולדות ובני משפחותיהן. המטרה היא להפריד בין היולדות ובין שאר החולים, כדי להרגיע את היולדות ולהקפיד על בריאותן. כפי שפירסם בית החולים, יוזמת הרעיון היא מאירה אלדר, מנהלת השירות וחוויית מטופל בבית החולים, שהבינה את הצורך לאפשר ליולדות כניסה בטוחה ומהירה למחלקת היולדות.


דווקא בתקופת התפרצות מגיפת הקורונה, חשוב לזכור כי מי שזקוק לטיפול רפואי יכול להגיע לבית החולים בלי לחשוש מהידבקות. סגנית מנהל אסותא אשדוד, ד"ר חגית סרבגיל-ממן, הודיעה כי "חשש של מטופלים מלהגיע לביה"ח ולקבל טיפול רפואי עלול להיות טרגי. זו מציאות ארוכת טווח ולא אירוע נקודתי. אסור שמטופלים פוטנציאלים ימנעו מלהגיע לקבלת טיפול מחשש להדבקות בקורונה. בתי החולים ערוכים ומוכנים לספק טיפול מיטבי לכל החולים, כאשר יש הפרדה מלאה בין המענה לקורונה לבין רפואת השגרה".
ליצירת קשר עם אסותא אשדוד
  • כתובת בית החולים: רחוב הרפואה 7 אשדוד, מיקוד 7747629
  • טלפון מרכזיה (ראשי): 08-3004100
  • אתר האינטרנט של אסותא אשדוד: assutaashdod.co.il
  • אוטובוס לבית החולים: קו 14 וקו 4 של חברת "אפיקים" מהתחנה המרכזית באשדוד עד תחנת האוטובוס על דרך מנחם בגין ליד כניסת הולכי הרגל.
  • רכבת לבית החולים: תחנת הרכבת "עד הלום".TBWA\DIGITAL

כתובת המשרדים: רחוב נירים 1, תל אביב (בית קנדה, מול היכל מנורה מבטחים)
טל. 03-6361818 | פקס. 03-6259001 | info@tbwad.com

TBWA\DIGITAL Offices Address:
1 Nirim st., Tel Aviv, Israel | Tel: +972-3-6259000 | Fax: +972-3-6259001 | email: info@tbwad.com